Gizlilik politikası

Gizlilik politikası
Gizlilik politikası2019-01-18T22:32:12+00:00

“EFLATUN AKADEMİ” olarak anılacak Eflatun Akademi Şirketi, web sitesini ziyaret edenlerin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Bu nedenle, işbu gizlilik beyanı (“Gizlilik Beyanı”), web sitemizi kullanırken kullanıcılara ilişkin ne tür bilgilerin Eflatun Akademi tarafından alındığını, bunların nasıl kullanıldığını ve korunduğunu açıklamaktadır. Ayrıca işbu Gizlilik Beyanı çerçevesinde bu bilgilerin doğruluğunun sizin tarafınızdan nasıl denetlenebileceği ve istediğinizde Eflatun Akademi ´ye başvurarak bu bilgilerin silinmesini nasıl sağlayabileceğiniz belirtilmektedir. Söz konusu bilgilerin, mevcut ve geçerli olan veri koruma düzenlemelerine uygun olarak işlenmesi ve kullanılması için gerekli olan her türlü işlem Eflatun Akademi tarafından yerine getirilecektir.

İşbu Gizlilik Beyanı, Eflatun Akademi sitesinden link verilmiş başka siteler (hyperlinked web siteleri) için geçerli değildir.

Kişisel bilgilerin toplanması, kullanımı ve işlenmesi

Belirli bir kişiye ait kullanılacak ve işlenecek bilgiler, yalnızca bu kişinin kendi istemiyle veri girmesi ya da bu hususta açıkça muvafakat vermesi halinde mümkündür. Veri girilmesi veya bu hususta açıkça muvafakat verilmesi, kişinin aşağıda belirtilen şartlar ile mutabık olduğunun göstergesidir.

Sitemizi ziyaret ettiğinizde, sistem yönetimi, istatistik ve “back up” uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucularımızda otomatik olarak depolanacaktır. Bu verilerin arasında Internet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, web gezgini yazılımınızın versiyonu, erişim sağlanan bilgisayarın işletim sistemi, bize yönlendiren websitesi, sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer siteler ve sitemizi bulmak için kullandığınız arama sözcükleri bulunmaktadır. Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır. Bu tür kişiye özel veriler sadece anonimleştirilerek kullanılabilir. Eflatun Akademi ´nin bu verileri dışarıdan bir hizmet sağlayıcısına yönlendirmesi durumunda, verilerin, veri güvenliğine ilişkin mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde aktarılması için gerekli teknik ve organizasyonel işlemler gerçekleştirilecektir.

Kendi isteğinizle kişisel bilgilerinizin verilmesi halinde Eflatun Akademi, bu bilgileri yasada öngörülen veya ziyaretçinin muvafakat beyannamesinde belirtilen sınırlamalar dahilinde kullanacağını, işleme tabi tutulacağını veya aktarılacağını taahhüt eder. Söz konusu kişisel bilgilerinin üçüncü kişilere aktarımı, sadece adli ya da idari mercilerce öngörülmesi halinde söz konusu olacaktır.

İşbu Gizlilik Beyanı´na ilişkin olası değişiklikler bu sayfada yayımlanacaktır. Bu çerçevede, size ait hangi bilgilerin saklandığına ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına dair güncel olarak bilgi almanıza olanak sağlanacaktır.

Güvenlik

Eflatun Akademi, size ait bilgileri güvenli biçimde saklamaktadır; dolayısıyla söz konusu bilgilerin herhangi bir kayıba, suistimale ya da değişikliğe karşı korunması için gerekli tüm önlemleri almaktadır. Eflatun Akademi ´nin, gerekli hizmeti size ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan sözleşmesel ortakları, sözleşmesel yükümlülükleri çerçevesinde bu bilgileri gizli tutmak ve başka hiçbir amaçla kullanmamakla yükümlüdür. Bazı durumlarda kişisel bilgilerinizin Eflatun Akademi bağlı şirketleriyle paylaşılması gerekecektir. Bu durumlarda da bilgileriniz gizli adledilecektir.

Çocuklara ait bilgiler

Eflatun Akademi kullanıcılarına bazıları öncelikle çocuklara yönelik olan, diğerleri ise her yaştaki kullanıcılar ve onların aileleri için tasarlanan bir dizi Hizmetler sunmaktadır. Hizmetlerimiz, çocuklardan bilgi toplayabilen aktiviteler dahil olmak üzere çeşitli aktiviteler sunar. Aşağıda olası bilgi toplama örnekleri özetlenmiş ve nasıl ve ne zaman ebeveynleri bilgilendireceğimiz ve/veya ebeveyn izni isteyeceğimiz hususları genel hatlarıyla belirtilmiştir. Bir çocuktan kişisel bilgiler topladığımız herhangi bir durumda, bu bilgileri yalnızca aktivite isteğini karşılamak ya da ya da çocuğun aktiviteye katılmasına imkan sağlamak için makul derecede gerekli olan ve kullanıcılarımızın veya hizmetlerimizin güvenliğini sağlayacak süreyle sınırlı olarak ya da kanunun gerektirdiği ölçüde elimizde tutacağız. Bir çocuktan COPPA gerekliliklerine uygun olmayan şekilde bilgi topladığımızı fark etmemiz halinde ya bu bilgileri sileceğiz ya da bu bilgi toplama işlemi için derhal ebeveynin iznini isteyeceğiz.

RECENT TWEETS

CONTACT US

  • 12345 North Main Street, New York, NY 555555
  • 1.800.555.6789
  • support@yoursite.com