BİLGİLENDİRME

Yabancı dil eğitimine ‘’Eflatun’’ perspektifi... Yaş grubu ve yetkinlik düzeylerine göre ayrılmış gruplarımızda sayıları 12’yi geçmeyen sınıf ortamında verilen grup derslerimiz aylık veya dönemlik periyotlar halinde verilir.

Öğrencilerimizin her birinin geliştirmesi gereken alanlar üzerine kişi bazında eğilinir ve o doğrultuda yönlendirilir. Konuşma Kulüpleri’ne davet ettiğimiz yabancı misafirlerimiz ise milletlerarası bir ortamda öğrencilerimizin farklı kültürlerle tanışmasına imkan sağlıyoruz.

2020’li yıllara yaklaştığımız şu dönemde ezberci eğitim sisteminin eksiklikleri ve yanlışları herkes tarafından anlaşıldı; fakat mevzu yabancı dil olduğunda hala kelime ezberlemeyi, grammer öğrenmeyi olmazsa olmaz gören zihniyetler mevcut.

Eflatun Akademi bünyesinde verilen yabancı dil eğitimlerinde, başta İngilizce olmak üzere tüm eğitimlerimizde “Dinleme, Eleştirel Düşünme, Öğrenme ve Konuşma” üzerinde duruyor, bunun için gerekli tüm kaynakları da değerli öğrencilerimize sağlıyoruz.

Öğrenmenin algoritması olduğuna inanan bir kurumuz ve amacımız öğrencilerimize duyduğunu yorumlama – yorumladıktan sonra anlama ve konuşma imkanı sunmaktır.

Yabancı dil öğrenimindeki en önemli niteliklerin Özgüven, Cesaret, İstek ve Kararlılık olduğunu biliyor; bu konuda karakteristik gelişimleri doğrultusunda öğrencilerimize uzman kadromuzla yardımcı oluyoruz.

 

EĞİTİM SAATLERİMİZ

C.tesi ve Pazar 10:00 - 13:00 saatleri arası,

Aylık ve 3 aylık kayıt alınmaktadır.

İngilizce, Rusça, Fransızca, Almanca, Japonca Eğitimleri

Yaş grubu ve yetkinlik düzeylerine göre ayrılmış gruplarımızda sayıları 12yi geçmeyen sınıf ortamında verilen grup derslerimiz aylık veya dönemlik periyotlar halinde düzenlenir.

Öğrencilerimizin herbirinin geliştirmesi gereken alanlar üzerine kişi bazında eğilinir ve o doğrultuda yönlendirilir, teşvik edilir.

Eğitimler “Konuşma Kulüpleri” ile desteklenerek öğrencilerimizin teorik bilgilerini kullanabilmelerine profesyonel bir ortamda imkan sağlanır.

Konuşma Kulüplerine davet ettiğimiz yabancı misafirlerimiz ise “milletlerarası bir ortam”da hem öğrencilerimizin farklı kültürler tanımasına hem de daha ciddi bir ortamda kendilerinden emin konuşabilmelerine imkan sağlamış oluyor.